“Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı”  Stephen R. Covey

Bugün iş dünyasında, Stephen R. Covey‘in kitabını okumamış olan hemen hemen yoktur. Yazarın başlıca kitaplarını Her Şeyi Değiştiren Tek Şey Güven, Güvenin Hızı, 8’inci Alışkanlık, Etkili Ailelerin 7 Alışkanlığı şeklinde saymak mümkündür. Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezliliği benimsemiş olan Stephen R. Covey, insanın onuruna yakışan, dürüst, uyumlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam için gereken alışkanlıkları “ Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı” kitabında belirlemektedir.

Çeşitli araştırmalar yapan Stephen Covey, dünya görüşünün gözle görmek değil, anlamak ,algılamak ve yorumlamak olduğuna kanaat getirmektedir. Ayrıca; Covey, yaşamımızda güçlü bir etkisi olan alışkanlıklarımızın bilgi, beceri ve arzunun kesişmesi olarak ifade  etmektedir. Alışkanlıkların bireyleri sürekli olgunlaşma modeline , yani bağımlılıktan bağımsızlığa, oradanda karşılıklı bağımlılığa götürdüğünü anlatmaktadır.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı şunlardır:

1. Proaktif ol

2. Sonunu düşünerek işe başla

3. Önemli işlere öncelik ver

4. Kazan / Kazan diye düşün

5. Önce anlamaya çalış…sonra anlaşılmaya

6. Sinerji yarat

7. Baltayı bile

“Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı” Stephen R. Covey

| Blog | 0 Comments
About The Author
-

Parse error: syntax error, unexpected 'comment_form_defaults' (T_STRING), expecting ')' in /var/www/vhosts/cgscenterbussac.net/httpdocs/wp-content/themes/truemag/comments.php on line 42